Burly Brand Slammer Shock For Harley Davidson 2018-2024 M8 Softail Models (B28-1220B)
Wishlist
Check for fitment
Or select by make, year, model
×
Seen it cheaper elsewhere?
Our Price Promise
Seen this item cheaper on another website? Let us try and match it!
Your email:
Where did you see it?
Anything else to add?
Please note:
  1. The item must be identical to the one on our website listing and must show as being available.
  2. Price match applies to items sourced from authorised UK retailers only, not private sellers.
  4. ARH Custom reserve the right to price match only one of each item per customer.
  5. ARH Custom reserve the right to withdraw the price match policy at any time.
×
Send us your email and we'll let you know when its available.
  • Get ready to turn heads with the all-new M8 Softail Slammer Shock!
  • 12.2” Shock Length
  • High Pressure Nitrogen Charged Damper
  • Internal Floating Piston (IFP)
  • Deflective Disc Valving
  • Preload adjustment via threaded preload adjuster with preload spanner wrench (included)
Specifications +
Colour/Finish: Black
Product Name: Shock Absorber
Extended Length: 309,88 mm (12,20")